KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15327400
nr 1532 7400
Edvin Ollers
(1888-1959), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben, Signerad. Olja på duk, 54x46 cm, yttermått inklusive ram: 72x63 cm
Edvin Ollers, född 1888 i Norrtälje, död 1959, svensk målare, formgivare och konsthantverkare.
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
måndag 3 april 2023
kl 20:05:17
400 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
700 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
Edvin Ollers
Läs mer om Edvin Ollers